• PRZEDSTAWICIEL HANDLOWYRozbudowany kwestionariusz przeznaczony do diagnozy handlowców (reprezentantów handlowych).
  • REKRUTACJA I SELEKCJAJeden z najważniejszych modułów systemu; przeznaczony dla działów personalnych, rekomendowany podczas rekrutacji i selekcji.
  • OBSŁUGA KLIENTARozbudowany moduł przeznaczony dla organizacji, którym zależy na ocenie i doskonaleniu personelu w zakresie customer service: od infolinii i pracy w punkcie usługowym po obsługę Klientów strategicznych.
  • STYL PRZYWÓDCZYKrótki moduł przeznaczony dla liderów różnego szczebla. Diagnozuje styl kierowania zespołem i relacje z podwładnymi.
  • KOMUNIKACJA I RELACJEUniwersalne badanie przeznaczone do głębokiej i szczegółowej diagnozy stylu komunikacyjnego; bardzo cenne w procesie budowy i integracji zespołu, przy szkoleniach z kompetencji komunikacyjnych.
  • KADRA KIEROWNICZARozbudowany moduł stworzony dla liderów różnego szczebla. Niezastąpiony przy rozwoju kompetencji menedżerskich i komunikacyjnych.
  • ROZWÓJ OSOBISTYNarzędzie przeznaczone jest przede wszystkim dla trenerów i coachów; wzbogaca jakość i treść treningów i szkoleń kompetencji miękkich oraz sprzedażowych. Niezwykle cenny podczas terapii.
  • RADZENIE SOBIE ZE STRESEMModuł diagnozujący zachowanie respondenta w sytuacjach trudnych i obciążających. Do zastosowania w coachingu oraz treningach radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym. Gwarantuje unikalną, głęboką diagnozę reakcji na stres.

Pogranicze biznesu i psychometrii jako nauki

Wykorzystanie testów i kwestionariuszy psychologicznych przez bardzo długi czas było wyłączną domeną psychologów. Współcześnie pojawiają się liczne systemy testów znajdujące się poza kontrolą Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, co rodzi zrozumiałe wątpliwości oraz obawy dotyczące przede wszystkim standardów, etyki i profesjonalizmu użytkowników wspomnianych systemów.

 

Wszystkim zainteresowanym pogłębieniem wiedzy dotyczącej wykorzystania testów w praktyce binesowej polecamy znakomitą książkę "Testy w biznesie - standardy i praktyka", wydaną w 2011 roku przez Pracownię Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (redaktor: Teresa Szustrowa).


W książce tej można odnaleźć ciekawe informacje dotyczące wykorzystania rozmaitych narzędzi pomiaru w polskich realiach, szczególnie w kontekście rekrutacji, selekcji i szkoleń, etyki zawodowej oraz zastosowania internetu w badaniach. Bardzo interesujący rozdział poświęcono tematyce wzajemnych oczekiwań świata biznesu, naukowców i twórców testów.

Strona główna      Mapa serwisu      KONTAKT Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010 - 2019 Platforma Testów
© 2019 PlatformaTestow.pl. Właścicielami serwisu są: firma Platforma Testów Sp. z o.o., ul. Dunikowskiego 5/29, 02-784 Warszawa oraz firma Progress Project Sp. z o.o., ul. Popularna 14, 02-473 Warszawa. Wszelkie logotypy, znaki firmowe oraz towarowe są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte za ich zgodą wyłącznie w celach informacyjnych. Realizacja serwisu: www.projektomania.pl